Vulcan II Wólka Mlądzka - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Witamy na stronie KS Vulcan II Wólka Mlądzka!!!
  • Aktualności:
  • 2015-07-22 Nasi rywale w A klasie!
  • 2015-07-22 Do biegu, gotowi - START!
  • 2015-06-21 Bez komentarza...
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Amigos Warszawa - Snajper Sośninka 2:5
  • Victoria Zerzeń - Wisła Dziecinów 0:0
  • KS Puznówka 1996 - AON Rembertów 2:1
  • Nadstal Krzaki Czaplinkowskie - Józefovia II Józefów 2:2
  • Advit Wiązowna - Wisła Maciejowice 5:5
  • Kosa Konstancin - Sokół Celestynów 3:5
  • Vulcan II Wólka Mlądzka - Amur Wilga 1:3
  •        

Logowanie

Ostatnie spotkanie

Vulcan II Wólka Mlądzka 1:3 Amur Wilga
2015-08-30, 13:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 2
Amigos Warszawa 2:5 Snajper Sośninka
Victoria Zerzeń 0:0 Wisła Dziecinów
KS Puznówka 1996 2:1 AON Rembertów
Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 2:2 Józefovia II Józefów
Advit Wiązowna 5:5 Wisła Maciejowice
Kosa Konstancin 3:5 Sokół Celestynów
Vulcan II Wólka Mlądzka 1:3 Amur Wilga

Najnowszy film

Zapowiedź Sezonu 2012/2013

Statystyki drużyny

Administrator

Adam Kołnierzak

e-mail: adaamek11@wp.pl

telefon: 509-759-349

 

Historia Klubu

Historia

Lata 1982-1986

Początek lat ’80 w Polsce, poza ciemnymi stronami związanymi z sytuacją gospodarczą i polityczną, stał pod znakiem piłki nożnej. Każdy Polak potrafił wymienić jednym tchem nazwiska członków Reprezentacji Narodowej. Wszyscy z entuzjazmem śledzili piłkarskie pojedynki podczas Piłkarskich Mistrzostw Świata w 1982 roku. W meczu o III miejsce z Francją Polska wygrała 3:2 i powtórzyła osiągniecie z mundialu 1974, kiedy to w meczu o III miejsce pokonała Brazylijczyków. W 1982 roku, na bazie sukcesów Reprezentacji, młodzież z Wólki Mlądzkiej postanowiła zorganizować drużynę piłki nożnej. Początkowo był to jedynie zespół podwórkowy, nie działający w strukturach ligowych. Niemniej jednak, w latach 1982-84 zawodnicy z Wólki Mlądzkiej rozegrali szereg meczów z zespołami z sąsiednich wiosek, doskonaląc swoje umiejętności i zdobywając kolejne boiskowe doświadczenia. Dobre wyniki zmotywowały ich do założenia profesjonalnego klubu piłkarskiego.

Przełomem okazał się rok 1984, kiedy to z pomysłu i inicjatywy Radosława Kałowskiego zespół z Wólki Mlądzkiej został zgłoszony do Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, grupującego kluby sportowe działające w małych miejscowościach i na wsiach. Jednak dopiero dwa lata później, w 1986 roku oficjalnie zarejestrowano Ludowy Klub Sportowy „Kryzys” Wólka Mlądzka. Przy czym należy zauważyć, że nazwa „Kryzys” nie została przez ówczesne władze dopuszczona do oficjalnej nazwy drużyny.

Pierwszy mecz ligowy

Jesienią 1986 roku Klub rozpoczął rozgrywki w warszawskiej „B” Klasie. Pierwszy mecz został rozegrany w Sulejówku z tamtejszą Victorią. Niestety, debiut beniaminka z Wólki Mlądzkiej okazał się pechowy. Klub przegrał 4:0. Pierwsze zwycięstwo przyszło dopiero w III kolejce, podczas meczu ze Skrą Obory. Drużyna z Wólki Mlądzkiej pokonała przeciwnika 3:0. Pierwszą bramkę dla Klubu zdobył Andrzej Bieńko.

Skład pierwszego meczu prezentował się w następujący sposób:

Kałowski Radosław - Salamończyk Wojciech, Kałowski Tomasz ,Bieńko Ryszard,  Głuchowski Bogdan, -Łysiak Kazimierz , Piorunek  Ryszard, Bąk Marek, Królik  Andrzej, -  Smolak Mariusz, Głuchowski Ryszard

Ławka rezerwowych: Łysk Krzysztof, Bieńko Andrzej.

Lata 1987-89

Kolejne sezony, tj. 1986/87 oraz 1987/88 były rozgrywane na boisku w sąsiedniej Wiązownie. Dopiero w 1987 roku, z inicjatywy Stanisława Rafała oraz Edwarda Kałowskiego rozpoczęto budowę boiska w Wólce Mlądzkiej. Rok później, jesienią 1988 roku „Kryzys” Wólka Mlądzka rozegrał pierwszy mecz na własnym boisku. Na swojej murawie i przed mieszkańcami Klub wygrał z PZG Warszawa 9:3.

Skład pierwszego meczu rozegranego na boisku w Wólce Mlądzkiej prezentował się w następujący sposób:

Kałowski Radosław -, Łysiak Kazimierz, Osiński Grzegorz, Bąk Zbigniew, Bieńko Ryszard - ,Królik Andrzej, Piorunek Ryszard, Bieńko Andrzej, Krogul Dariusz, - Smolak Mariusz, Szczepłek Daniel

Bramki zdobyli: M. Smolak, D. Krogul, D. Szczepłek po 2 oraz Kozłowski Artur.

Początek lat ’90.

Kolejne sezony w lidze mazowieckiej były dla Klubu stabilne. Drużyna umacniała swoje miejsce w tabeli. Największym sukcesem okazał się sezon 1990/91. LKS „Kryzys” awansował do siódmej rundy Pucharu Polski, pokonując po drodze takie drużyny jak: Mazowsze Zegrze, Reduta Modlin, Mazur Radzymin i GKP Targówek. Drużyna z Wólki Mlądzkiej została wyeliminowana dopiero przez grający w tamtym czasie w II lidze Polkolor Piaseczno. Po przemianach ustrojowych w 1990 roku klub oficjalnie przyjął nazwę LKS „Kryzys”. Kolejne lata obfitowały w sukcesy i porażki drużyny. Klub LKS „Kryzys” Wólka Mlądzka istniał do 1996 roku, kiedy to ze względu na problemy finansowe uległ rozpadowi.

KS „Vulcan” Wólka Mlądzka

Musiało minąć blisko 8 długich lat, aby nastąpiła reaktywacja lokalnej drużyny piłkarskiej. Tym razem z inicjatywy lokalnej młodzieży starsi gracze podjęli się wskrzeszenia Klubu. W obecnym czasie przy miejscowej szkole powstał nawet Uczniowski Klub Sportowy, który był mocno powiązany z Klubem. Rok później, w 2005 roku, Klub Sportowy „Kryzys” zagrał swój pierwszy mecz o puchar z KS Glinianka. Niestety spotkanie zakończyło się porażką 3:2. Pierwszy sezon okazał się trudny. Drużyna z Wólki Mlądzkiej zakończyła go na 12. miejscu w tabeli. Nastąpiła zmiana prezesa oraz nazwy Klubu, który przemianowano na KS „Vulcan” Wólka Mlądzka. Skład drużyny stanowili zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i młodzi mieszkańcy Wólki. Sukcesem zakończył się sezon 2010/11, kiedy to KS „Vulcan” wywalczył pod wodzą trenera Michała Kurka awans do „A” Klasy. Pół roku później, w marcu 2012 roku, drużynę objął Piotr Baliński. Ogromnym sukcesem, wieńczącym sezon 2012/13, okazał się awans do Ligi Okręgowej, w której pozycja czarno-czerwonych z Wólki Mlądzkiej jest systematycznie umacniana.

KS Vulcan II Wólka Mlądzka

Podczas gdy KS „Vulcan” świętował awans do „A” Klasy możliwe stało się utworzenie drużyny rezerw. Od sezonu 2011/12 w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej są zgłoszone dwie drużyny z Wólki Mlądzkiej. Posadę trenera rezerw objął młody szkoleniowiec, Adrian Krogul. Zespół w dużej części składa się z wychowanków Klubu, a ponadto z doświadczonych zawodników, którzy są wsparciem dla młodych graczy. Klub rezerw stanowi również zaplecze dla pierwszej drużyny.

Orliki i Juniorzy

Klub Sportowy „Vulcan” Wólka Mlądzka przykłada ogromna wagę do rozwoju młodych talentów. Przykładem są drużyny Orlików U-10 oraz U-11 prowadzone przez Piotra Balińskiego oraz Juniorzy U-16 prowadzeni przez trenera Adriana Krogula. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że drużyna U-11 wywalczyła w sezonie 20113/14 awans do wyższej ligi. Systematyczne treningi, zimowe obozy dochodzeniowe oraz wyjazdy wakacyjne wpływają na atmosferę drużyn i coraz wyższy poziom umiejętności młodych piłkarzy.

Trenerzy

Michał Kurek

Piotr Baliński

Adrian Krogul

Łukasz Suliga

Prezesi:

1984-1990 Kałowski Radosław

1990-1991 Kozłowski Artur

1991-1998 Frankowski Artur

Daniel Góras

Ireneusz Wojtasik

Nazwa „Kryzys”

Był rok 1986, krajem rządził kryzys gospodarczy, a puste półki i kartki w portfelu były codziennością Polaków. Mieszkańcy Wólki Mlądzkiej w Otwocku postanowili dodać trochę kolorów szarej codzienności i założyli klub sportowy o nazwie Ludowy Klub Sportowy „Kryzys” Wólka Mlądzka. Jednakże nazwa „Kryzys” została przez ówczesne władze ocenzurowana. Uważano bowiem, że jest niepoprawna politycznie. Nazwę klubu stosowano zatem wyłącznie potocznie. W dokumentach sportowych pojawiła się dopiero w 1990 roku, po przemianach społeczno-politycznych.

Nazwa Vulcan

W połowie lat ’90., wraz z rozwojem kapitalizmu i wolnego rynku nie było już potrzeby używać nazwy „Kryzys”. Chociaż sentyment pozostał i niektórzy nadal tytułują Klub z Wólki Mlądzkiej w ten sposób. Ostatecznie postanowiono przemianować drużynę na „Vulcan”, co bezpośrednio wiąże się z nazwą Wólka Mlądzka. Jako ciekawostkę można podać fakt, że nie jest to słowo wywodzące się z języka angielskiego (wulkan po ang. to volcano), a mające swój rodowód w języku łacińskim (łac. vulcanus) oznaczające rzymskiego boga ognia.

Pierwsza wygrana

Pierwsze zwycięstwo Klubu z Wólki Mlądzkiej nastąpiło w III kolejce rundy jesiennej w 1986 roku podczas meczu ze Skrą Obory. Zespół pokonał wtedy przeciwnika z drugiej strony Wisły wygrywając 3:0. Wtedy też, podczas tego meczu, wpadł pierwszy gol w wykonaniu zawodników z Wólki Mlądzkiej.

Pierwszy gol

Autorem pierwszej klubowej bramki został Andrzej Bieńko. Gol padł podczas zwycięskiego meczu ze Skrą Obory w 1986 roku. Była to pierwsza wygrana Klubu z Wólki Mlądzkiej. A spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Boisko

Początkowo mecze ligowe LKS „Kryzys” Wólka Mlądzka były rozgrywane na boisku w Wiązownie. Dopiero w 1987 roku, z inicjatywy Stanisława Rafała oraz Edwarda Kałowskiego rozpoczęto budowę boiska w Wólce Mlądzkiej, przy rzece Świder i ul. Wspaniałej. Początkowo stan murawy nie zachwycał, ale z biegiem lat boisko stawało się coraz bardziej profesjonalnym obiektem sportowym. Warto wspomnieć, o wkładzie pracy, jakie w boisko włożył Robert Szozda. W dalszej kolejności, boiskiem opiekuje się prezes Dariusz Kurek. Arena została wzbogacona o łapacze i oświetlenie oraz profesjonalnie przygotowana do gry. Wiele wysiłku w obecny wygląd boiska włożył także trener Michał Kurek, który swoim zaangażowaniem mobilizował zawodników Klubu i mieszkańców Wólki do prac społecznych na rzecz rozwoju KS „Vulcan”. Tradycją stały się cotygodniowe spotkania. W grudniu 2011 r. nastąpiło otwarcie, towarzyszącemu murawie głównej, kompleksu boisk sportowych „Moje Boisko - Orlik 2012”. Po awansie do Ligi Okręgowej na miejscu ławek dla kibiców rozpoczęła się rozbudowa bazy klubowej o trybuny. Oficjalne otwarcie nastąpiło w sierpniu 2013 roku podczas meczu z Dolcanem II Ząbki.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Zegar

Kalendarium

20

04-2024

sobota

21

04-2024

niedziela

22

04-2024

pon.

23

04-2024

wtorek

24

04-2024

środa

25

04-2024

czwartek

26

04-2024

piątek

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 3
Amur Wilga - Amigos Warszawa
Sokół Celestynów - Vulcan II Wólka Mlądzka
Wisła Maciejowice - Kosa Konstancin
Józefovia II Józefów - Advit Wiązowna
AON Rembertów - Nadstal Krzaki Czaplinkowskie
Wisła Dziecinów - KS Puznówka 1996
Snajper Sośninka - Victoria Zerzeń

Ankiety

Które miejsce w tabeli po rundzie jesiennej, zajmie Vulcan II w A klasie ?

Najnowsza galeria

Burza Pilawa - KS VULCAN II 15.11.2014
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 27, wczoraj: 58
ogółem: 834 974

statystyki szczegółowe